BLOG PŘESUNUT NA BY-ADEL.BLOGSPOT.COM! :)

Lashes 101 - Vše kolem řasenek!

1. února 2012 v 19:50 | Adel |  moje makeupy :P
(Nevím, kam tohle zařadit, tak to půjde do makeupů...)

Řasenka je podle mě nejvíce používaný makeup kousek, řasenka udělá nejvýraznější rozdíl ve vašem obličeji, už proto, že oči jsou to, co přitáhne jako první a největší pozornost.

Krom tvaru kartáčku záleží i na samotné černé hmotě, kterou na řasy nanášíme.
Pokud máte dlouhé, silné řasy, které se přirozeně aspoň trochu kroutí, můžete využít i "tekutějších" řasenek - s menší hustotou, tyhle mokré řasenky jsou na řasách těžší, lépe se vrství, řasy spíše prodlouží.
Naopak kdybyste použili tento typ řasenky a máte kratší, slabší a rovné řasy, moc je vám to nepozvedne, spíš právě naopak. Na takové řasy tedy použijte spíše sušší texturu řasenek, ty nejsou tak těžké a řasy tak spíše natočí. Chcete se tedy dívat spíše po řasenkách zaručujících objem.

Základem je také použít kleštičky na řasy - chytneme jimi řasy u kořínků, (hlavně pozor, ať nechytnete i víčko, nic příjemného :D) a zmáčkneme, podržíme na 3 vteřinky, můžeme nakroutit ještě zvlášť konečky, máte-li řasy od přírody rovné. Naneseme řasenku. NIKDY toto nedělejte v opačném pořadí, řasenka na řasách ztvrdne a řasy drží svůj tvar, když do nich vletíte kleštičkama, zlomí se a můžete skončit s řasama na kleštičkách...
TIP: Pokud vám přes den řasy ztratí natočení, zkuste příště po natočení řas nanést tenoulinkou vrstvu voděodolné řasenky, natočte řasy znovu (proto tak tenká vrstva - aby se nepolámaly) a nenaste svou běžnou řasenku.

Jak řasenku správně nanést může všem přijít jako zbytečná otázka, ale pak je taky vidět, jak ty řasy můžou dopadnout.
Je-li na kartáčku řasenky moc, otřeme přebytek do kapesníku, popř. o hrdlo lahvičky. Kartáček poté přiložíme ke kořínkům řas a pohyby doprava-doleva řasenku přeneseme, pak kartáček vedeme ke konečkům řas cik-cak pohybem zleva doprava.
Řasy by se neměly slepovat k sobě do 5 velkých skupin a podobně, neměly by být na řasách žmolky a velké cucky, fakt to nevypadá dobře :D


"I pick my mascara off when I'm bored..."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kubajda kubajda | 1. února 2012 v 22:21 | Reagovat

co děláš :D ať žijou řasy jako pavoučí nohy!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama